Wzorowa opiekunka osób starszych w Niemczech

Zastanawiacie się, jaka jest wzorowa opiekunka osób starszych w Niemczech, czym powinna się charakteryzować, jakie cechy charakteru posiadać?
Postaram się Wam taki idealny wizerunek przedstawić.
Z punktu widzenia agencji wysyłających opiekunki do Niemiec wzorowa opiekunka nie powinna sprawiać kłopotu i powinna mało zarabiać, tak aby agencja miała jak największe zyski.
W końcu po to są agencje, żeby zarabiać, a nie po to, żeby prowadzić działalność filantropijną i taka jest prawda bez względu na to co agencje wypisują.
Z punktu widzenia rodziny niemieckiej idealna opiekunka dla osoby im bliskiej po pierwsze też powinna być tania, po drugie pracowita i spełniająca wszelkie polecenia rodziny.
Z punktu widzenia osób starszych opiekunka powinna być miła, uczynna, powinna znać doskonale język niemiecki, sprawy finansowe nie są ważne, bo finansami zajmuje się w gruncie rzeczy rodzina.
Z punktu widzenia innych opiekunek przyjeżdżających na tą samą Stellę nasza wzorowa bohaterka powinna być lojalna i dostosować się do terminów zmienniczek, nie pracować ani za dużo ani za mało, tak, żeby na tym miejscu dało się wytrzymać. Ważną rzeczą jest to, aby nie zepsuć miejsca i nie pracować jak mrówka, bo następczyni też będzie musiała podobnie pracować i może być z tego tytułu mało zadowolona.
Pozostaje punkt widzenia opiekunki, ale czy ktoś się z tym punktem liczy? To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi…

Dodaj komentarz