Szukam pracy jako opiekunka w Niemczech

Całe szczęście, że ten etap mam już za sobą, ja nie szukam pracy jako opiekunka w Niemczech. Ja taką pracę już mam i raczej nie muszę się martwić o to, czy taką pracę będę miała. Mam doświadczenie i kilka ładnych lat przepracowałam w tym zawodzie. Mówię nieźle po niemiecku i bez problemu się ze wszystkimi dogaduję. Teraz to firmy zabiegają o to, abym u nich pracowała.
Co mają zrobić ci, którzy jednak szukają pracę jako opiekunka w Niemczech?
Najlepiej zwrócić się do jednej z agencji pracy, których jest pełno i przesłać swoje CV. Warto wysłać do wielu agencji, może któraś po pewnym czasie się odezwie. Zapotrzebowanie na opiekunki do opieki wzrasta zwykle w okresach wakacji i okresach świątecznych, tak, że się spodziewajmy, że nawet jak poza tymi okresami się nikt nie odezwie, przed okresem wakacji czy też świątecznym ktoś do nas zadzwoni. Warto uczyć się w międzyczasie języka niemieckiego. To właśnie głównie znajomość języka niemieckiego ma znaczenie, czy tą pracę znajdziemy, czy też będziemy oczekiwali na nią. Oczywiście inne czynniki są też brane pod uwagę, doświadczenie zawodowe czy cechy charakteru. Jednak na pierwszym miejscu jest znajomość języka. Zwykle podczas rozmowy kwalifikacyjnej będzie z nami też przeprowadzony test znajomości tego języka.
Jeżeli już przejdziemy przez sito kwalifikacji warto jest sprawdzić, czy wszystko z daną firmą jest w porzadku. Poczytajmy w necie opinie odnośnie firmy. Warto poczytać, co piszą inne opiekunki.
Warto też zainteresować się stronami na których opiekunki aktywnie piszą, fora czy portale społecznościowe pełne są opiekunek. Można do nich dołączyć, może będąc aktywną też czegoś dowiemy się o wolnych wakatach.
Odradzam pracę na czarno. Wydaje mi się, że pracując na czarno zarobimy zamiast więcej mniej. Niemcy chcą też mniej zapłacić. Po co ryzykować, lepiej szukać legalnej pracy.
Mamy tutaj do wyboru pracę w niemieckich firmach dla opiekunek lub w polskich. Które są lepsze, to już musicie same ocenić. Ja w każdym razie pracuję w polskiej i na polskich zasadach.

Dodaj komentarz