Opiekunka współczesną niewolnicą w Niemczech

Czy opiekunka jest współczesną niewolnicą w Niemczech? Wszystko zależy, w niektórych sytuacjach też może się tak przecież zdarzyć. Trzeba uważać, by coś takiego właśnie nam się nie przydarzyło.
Nie znamy języka, jedziemy czasami w nowe miejsce, nigdy tak naprawdę nie wiadomo na jakich ludzi trafimy. Lepiej jest, jak znamy język, ale przecież nie zawsze tak jest. Czasami na pracę opiekunki w Niemczech decydują się przecież panie bez języka niemieckiego.
Współczesne niewolnictwo może być przecież inne niż te które znamy z książek i historii. Nie możemy zapomnieć, że jedziemy do pracy, która tak naprawdę może trwać 24 godziny.
Co będzie jak senior w Niemczech okaże się bezwzględnym wyzyskiwaczem, czy mamy możliwość ucieczki? Możemy rzecz jasna dzwonić do firmy, jeżeli jedziemy z firmy, a co w przypadkach, jeżeli decydujemy się na pracę na czarno?
Uważajcie, bądźcie przygotowani na najgorsze. Zawsze warto być zabezpieczonym, warto mieć doładowaną komórkę, pieniądze w kieszeni, tak, żeby można zawsze wrócić z powrotem do Polski.
Ja nie mam takich dylematów, jadę do opieki ze sprawdzoną firmą i wiem, że mogę w razie czego na wsparcie liczyć. Na tą chwilę takiego wsparcia nigdy nie potrzebowałam, zawsze było wszystko dobrze.
Trochę może Was nastraszyłam, ale warto być zawsze ostrożną i przezorną.
Życzę Wam samych udanych wyjazdów!

Dodaj komentarz