Opieka w Niemczech nie dla każdego

Zaufajcie mi, opieka w Niemczech to nie praca dla każdego. Trzeba się do tego po prostu nadawać i mieć odpowiednie predyspozycje.
Po pierwsze odporność psychiczna, nie każdy wytrzymuje przebywanie z jedną osobą dłuższy okres czasu. Wyobraźcie sobie, że jesteśmy zmuszeni do tego przez kilka miesięcy. Już po kilku dniach może to być nie do wytrzymania, chcemy do domu, ale niestety umowa obowiązuje i musimy dotrzymać jej warunków.
Jesteśmy silnie i emocjonalnie związani ze swoją rodziną, nie wyobrażamy sobie życie bez niej, lepiej sobie też odpuścić, opieka w Niemczech to nie sposób na życie dla takich ludzi.
Brzydzicie się starszymi ludźmi, macie wstręt do ich ciała, też dajcie sobie spokój z tego rodzaju pracą. Nie każdy przecież musi akceptować innego człowieka.
Macie lęki odnośnie nowych rzeczy, może też warto się zastanowić.
Nie lubicie się uczyć, nie chcecie się uczyć języka niemieckiego, lepiej nie jedźcie do opieki. Tam będą wymagali tego, abyście mówili w obcym języku.
Sami widzicie, że opieka w Niemczech jest nie dla każdego. Przed rozpoczęciem takiej pracy warto się zawsze grubo zastanowić!
Ja pracuję w Niemczech i nie żałuję.
Czyli warto czy nie? Wybór zależy od Was.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *