Ile godzin pracuje opiekunka w Niemczech

Tak dokładnie to i ja nie wiem ile godzin pracuje opiekunka w Niemczech. Rzecz jasna są sporządzane umowy, lecz raczej nic z tych umów nie wynika. Jak to często bywa papier swoją drogą a życie swoją.
Staram się, abym miała przynajmniej 2 godziny dziennie wolnego, oraz jeden dzień cały w tygodniu.
Ja w każdym razie nie mogę narzekać. Zawsze znajdę czas wolny na odpoczynek i nie jest tak, że jestem aż tak zapracowana, może to przez to, że potrafię walczyć o swoje.
Praca opiekunki w Niemczech ma swoją specyfikę i musimy zdawać sobie sprawę z tego na co się decydujemy. Jeżeli do godzin pracy mielibyśmy zaliczyć czas oczekiwania i czas spania to rzeczywiście pracujemy 24h, czyli bez przerwy. Ja wiele czasu spędzam w moim pokoju, resztę z moją podopieczną. Co do nocy też mam spokój i nie muszę wstawać.
Rzecz jasna nie wszyscy mają aż takie szczęscie i ich czas pracy różnie może wygladać, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy szukali czegoś innego, jeżeli nie jesteśmy z warunków pracy zadowoleni.
Czasami lepiej jest zmienić miejsce pracy niż pracować tam, gdzie nas za bardzo wykorzystują. Tak się składa, że firmy potrzebują wiele opiekunek, szczególnie takich, które mają wysokie kwalifikacje.

Dodaj komentarz