Dwie osoby do opieki

Bywa i tak, że są dwie osoby do opieki. Jedziemy do Niemiec, by zająć się jedną, a mamy dwie. Dobrze jest jak tylko dwie, gorzej jak z rodzicami mieszka syn lub córka. Wówczas musimy zająć się całą rodziną, a płacone mamy… za jedną osobę.
Dlatego uważajcie na tego typu oferty. Macie napisane dziadek do opieki, a babcia na chodzie i do tego jeszcze pomagająca. Może się tak zdarzyć, że będziecie miały więcej pracy przy babci niż przy dziadku.
Piszę o tym, dlatego, że miałam ostatnio taką sytuację. Rodziny zwykle o tym nie wspominają w ankietach i bagatelizują takie sprawy. Podpisujemy umowę, jedziemy do Niemiec, myśląc, że będziemy mieli łatwe zlecenie, a tam dodatkowe osoby do obsłużenia. Było tak, że w umowie był dziadek, na miejscu okazało się, że tak naprawdę to babcia nic nie robiła i musiałam zrobić wszystko dla dziadka i babci. Podwójna praca, pranie, sprzątanie, prasowanie, ogród do tego a pieniądze za jedną osobę. Jakoś dałam sobie radę, ale jakim kosztem. Obiecałam sobie, że nigdy więcej. Jedna osoba do opieki wystarczy.

Dodaj komentarz