Dwie osoby do opieki

Bywa i tak, że są dwie osoby do opieki. Jedziemy do Niemiec, by zająć się jedną, a mamy dwie. Dobrze jest jak tylko dwie, gorzej jak z rodzicami mieszka syn lub córka. Wówczas musimy zająć się całą rodziną, a płacone mamy… za jedną osobę.
Dlatego uważajcie na tego typu oferty. Macie napisane dziadek do opieki, a babcia na chodzie i do tego jeszcze pomagająca. Może się tak zdarzyć, że będziecie miały więcej pracy przy babci niż przy dziadku.
Piszę o tym, dlatego, że miałam ostatnio taką sytuację. Rodziny zwykle o tym nie wspominają w ankietach i bagatelizują takie sprawy. Podpisujemy umowę, jedziemy do Niemiec, myśląc, że będziemy mieli łatwe zlecenie, a tam dodatkowe osoby do obsłużenia. Było tak, że w umowie był dziadek, na miejscu okazało się, że tak naprawdę to babcia nic nie robiła i musiałam zrobić wszystko dla dziadka i babci. Podwójna praca, pranie, sprzątanie, prasowanie, ogród do tego a pieniądze za jedną osobę. Jakoś dałam sobie radę, ale jakim kosztem. Obiecałam sobie, że nigdy więcej. Jedna osoba do opieki wystarczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *